Techniniai DUK, parinktys ir apibrėžimai

Jūsų užduodami klausimai: VPS

Kas yra VPS?

VPS - tai virtualus serveris, kuriame galite talpinti savo svetaines (parduotuves, naujienas, multimediją...) ir/ar programas, skirtas internetui (tai gali būti portalai, ekstranetas, bendro darbo sprendimai, wiki, CRM...)

Kitaip nei bendrai naudojamame svetainių talpinime, viename kliento virtualiame serveryje galima izoliuoti daugybę projektų. Šis virtualus serveris dalinasi fiziniais (infrastruktūros) resursais su kitais virtualiais serveriais, tačiau dalis jų resursų dedikuota klientui.

Kas gali naudoti VPS?

VPS gali naudoti visi asmenys, turintys minimalią techninę kompetenciją. OVH giduose rasite atsakymus į visus techninius klausimus.

Pakanka minimalių administravimo (prisijungimo, failų perkėlimo, konfigūravimo) žinių. OVH siūlo vis daugiau naudojimui paruoštų versijų su programomis ir įrankiais, kurie palengvina konteinerių valdymą. Jei norite serverį naudoti svetainių talpinimui, tačiau jo neadministruoti, atverkite puslapį Performance talpinimo planai.

Kiek kainuoja VPS?

Viskas priklauso nuo pasirinkto galingumo ir talpinamos aplinkos svarbos.

Pristatydami VPS SSD norėjome jums pasiūlyti nebrangų ir našiau veikiantį VPS.
VPS visada galima plėsti.

VPS ar svetainių talpinimo planas?

Kai nepakanka svetainių talpinimo plano, VPS yra logiškas sprendimas jūsų svetainei.

Turite daugiau laisvės ir gaunate root prieigą: prieigą prie Apache, PHP init, kuriame galite keisti PHP kintamuosius, diegti SSL sertifikatus ir kitą programinę įrangą. Trumpai tariant, gaunate laisvę neprisiimdami atsakomybės dėl dedikuoto serverio administravimo.

Tačiau atkreipkite dėmesį, kad naudodami dedikuotą serverį nesate atsakingi už siūlomą našumą. Naudojant VPS turite pasirinkti konfigūraciją, tinkančią jūsų programoms ir atitinkamai ją pritaikyti pagal apkrovas.

Kaip pasirinkti VPS?

OVH nuo 2013 m. siūlo svetainių talpinimo planus Performance, kurie apima abiejų paslaugų privalumus. Su šiais planais suteikiami garantuojami resursai, o aplinka valdoma OVH. Šiuose planuose taip pat galima talpinti tik statines ar PHP svetaines.

VPS ar dedikuotas serveris? VPS ar Cloud?

VPS svetainių talpinimui puikiai tinka nuolat augantiems žiniatinklio projektams.

Virtualų dedikuotą serverį galite naudoti kaip norite: visapusiškai valdykite savo aplinką; kurkite sudėtingų architektūrų sprendimus; konfigūruokite tinklo elementus iš anksto; kurkite sudėtingus žiniatinklio sprendimus; naudokite papildomus dedikuotus techninės įrangos elementus (apkrovos paskirstymą, ugniasienę).
Klientai, kurių veiklos plėtrai reikia sudėtingos, bet kartu ir stiprios bei lanksčios infrastruktūros, pirmiausiai renkasi VPS Cloud. Po to jie persikelia į dedikuotus serverius arba Cloud sprendimus.

Kaip keisti VPS?

OVH WEB valdymo sąsajoje arba OVH VPS API galima užsakyti VPS upgrade ir taip gauti daugiau resursų.

Kaip konfigūruoti VPS?

Viskas priklauso nuo naudojamos OS ir norimos atlikti konfigūracijos.

Dažniausiai pasitaikantys būdai: Naudojant nuotolinį darbalaukį (dažniausiai Windows); Per SSH komandinę eilutę, Linux; Per žiniatinklio valdymo sąsają (Plesk, Cpanel, Release 3 OVH); Naudojant serveryje įdiegtus sprendimus (pvz., CMS).
Svarbiems keitimams, VPS galios didinimui, slaptažodžių keitimui ir teisių valdymui, parinkčių įtraukimui: Per OVH API RESTful arba OVH WEB valdymo sąsajoje.
Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite OVH VPS gidus.

Koks VPS aktyvavimo laikas?

Po apmokėjimo patvirtinimo reikės palaukti kelias minutes, kol VPS bus aktyvus. Užsakymo vykdymas taip pat gali užtrukti, jei OVH atliekamas mokėjimo informacijos patikrinimas dėl saugumo priežasčių.

Kur yra OVH VPS?

Serveriai yra mūsų duomenų centruose.

Visas gamas siūlome 3 vietose: Prancūzijoje (Rubė ir Strastbūre) ir Šiaurės Amerikoje (Beauharnois).

Kiek VPS yra viename serveryje?

Priklausomai nuo serverio talpos ir jame esančių VPS dydžių, viename OVH vHost (kelių dešimčių didelių ir visiškai atsparių gedimams serverių grupėje) gali būti keli tūkstančiai VPS.

Suprantame kiekvieno VPS lankstumo svarbą ir savo įsipareigojimus tvirtiname garantuojamais resursais.

Ar galiu VPS serveryje talpinti suaugusiems skirtą turinį?

Jeigu viskas atliekama kaip reikalaujama įstatymuose ir svetainės atitinka numatytąsias S (S: tik suaugusiems) taisykles, suaugusiems skirtų svetainių talpinimas VPS serveriuose yra galimas.

Be to, klientui nurodomos jo atsakomybės ir įsipareigojimai dėl turinio pasirašant OVH VPS sutartį (užsakymo metu).

Kaip migruoti iš talpinimo plano į VPS?

Jums reikės savarankiškai migruoti duomenis ir programas į VPS, po to nukreipti domeną (konfigūruoti DNS).

Kaip perkelti duomenis iš vieno VPS į kitą VPS?

Keičiant jūsų VPS, turinys perkeliamas automatiškai, jums nieko nereikia daryti. OVH įsipareigoja užtikrinti paslaugos tęstinumą. Keičiant VPS Cloud, taip pat galėsite pasirinkti: didinti jūsų disko skirsnį ar sukurti papildomą skirsnį. Informacija bus patikslinta el. laiške po keitimo.

Dėmesio: galingumą galima keisti tik to pačios gamos VPS. Migruojant į kitos gamos VPS, jums reikės užsakyti naują VPS ir patiems perkelti duomenis.

Ar galima padalinti VPS?

Taip, VPS gali būti padalintas, todėl galėsite jame laikyti kelias svetaines arba kelis klientų projektus, kiekvienam suteikiant privačią vietą bei dydį.

Tai jūsų serverio vieta, kurią galite naudoti kaip norite.

Siekiant supaprastinti šiuos veiksmus, rekomenduojame įdiegti kelių interneto svetainių valdymo skydą. Pasirinkus VPS Cloud, jūs galėsite pasinaudoti nemokama Odin Plesk Panel licencija ir patalpinti iki 10 svetainių savo virtualiame serveryje.

Kam skirta WEB valdymo sąsaja?

OVH WEB valdymo sąsajoje galite patys valdyti savo VPS: jį perkrauti, užsakyti papildomas parinktis, peržiūrėti VPS informaciją.

Galite bet kuriuo metu iš naujo diegti serverį, tai padarysite spragtelėję vieną iš daugybės galimų OS.

Kam skirta VPS API?

VPS API RESTful papildo WEB valdymo sąsają. Naudodami API galite atlikti įvairius veiksmus, pavyzdžiui, perkrauti VPS, diegti kitą OS, keisti paslaugos kontaktus, užsakyti papildomas parinktis, keisti galingumą ir t.t.

Ar VPS turi tik jam skirtą IP adresą?

Kiekvienam VPS suteikiamas viešas dedikuotas IPv4 adresas.

Jūs taip pat galite užsakyti iki 16 papildomų geolokalizuotų IPv4 adresų savo VPS (žr. OVH VPS parinktys).

Kas yra VPS SLA?

SLA - tai OVH įsipareigojimas dėl paslaugos pasiekiamumo (išskyrus planinius ir užprogramuotus aptarnavimo darbus).

VPS platforma pasižymi saugumu ir aukštu pasiekiamumu. Nuomojantis mūsų virtualų serverį garantuojame veiklos tęstinumą, pagrįstą skaičiais.

Jeigu mums nepavyksta įvykdyti savo įsipareigojimų, kompensuosime 5% nuo mėnesinės sumos, už kiekvieną vėlavimo/neveikimo valandą, tačiau bendra kompensavimo suma negali viršyti 100% sumos už produkto nuomą per mėnesį.

Šios sąlygos taikomos tik VPS Cloud pasiūlymams.

Kam skirtas OVH Rescue režimas?

Sudėtingais atvejais galite jungtis prie savo VPS Cloud, net jei reikia taisyti jūsų disko sistemos klaidą.

Rescue režimas leidžia įkrauti VPS apribotoje sistemoje, kurios nėra jūsų diske. Prisijungę galėsite atlikti visus reikiamus taisymus, po to įkrauti serverį normaliai.

Dėmesio, šį režimą gali įjungti tik OVH pagalba. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų gidą.

Kas yra KVM prieiga?

Šiame režime galite pasiekti savo VPS BIOS naudodami saugią jungtį, tai puikiai tinka specifinėms serverio problemoms spręsti.

Kaip konfigūruoti mano VPS DNS?

Norėdami patikslinti domeno DNS, prisijunkite prie OVH WEB valdymo sąsajos.

DNS zonos konfigūravimas, jei naudojate Linux, bus atliekamas naudojant komandinę eilutę. Priešingu atveju, bus naudojama grafinė sąsaja.

Kaip keisti VPS operacinę sistemą?

Naudodami OVH API ar WEB valdymo sąsają, galite bet kada keisti savo VPS operacinę sistemą.

Ši funkcija yra nemokama. Pasirinkę VPS Cloud, jūs taip pat galėsite perinstaliuoti Windows ar keisti Linux > Windows (pasirinktinai).

Dėmesio, prieš pradedant pakartotinį diegimą būtina pasidaryti duomenų kopiją.

Ar su VPS suteikiamas domenas ar el. pašto paslauga?

Ne, tačiau galite tai įtraukti OVH WEB valdymo sąsajoje.

Kaip padidinti VPS galingumą?

Kiekvieno VPS galingumas gali būti padidintas bet kuriuo metu, iki bet kurio galingesnio tos pačios gamos modelio. Tai atliekama valdymo sąsajoje.
Visa jūsų sistema (OS, programos, nustatymai) yra išsaugoma ir jums tereikia atlikti VPS disko perskirstymą. Ši operacija atliekama automatiškai ir trunka keletą minučių.

Galiausiai, nepanaudotas serverio laikas bus perskaičiuotas pagal naujo serverio parametrus ir pridėtas prie galingesnio modelio!

Kaip leidžiama naudoti VPS? Ar VPS gali būti sustabdytas, jeigu naudoju per daug resursų?

Tik jūs sprendžiate, kaip naudosite jums suteiktą serverį, savarankiškai diegiate pasirinktas programas, leidžiama viskas, jei nepažeidžiate mūsų pagrindinių bei specialiųjų sąlygų. Jums suteikiami dedikuoti resursai (CPU, RAM, diskas) bendrai naudojamuose prieglobos serveriuose.

Kaip numatyta pagrindinėse sąlygose, mes pasiliekame teisę pristabdyti VPS paslaugos teikimą, jeigu netinkamas naudojimas gali paveikti mūsų infrastruktūros stabilumą. Tokių veiksmų galime imtis dėl invensyvaus ir nuolatinio VPS CPU naudojimo.

Jūsų svetainėje VPS SSD prieinami dviejose vietose, kaip pasirinkti?

VPS SSD yra prieinami VPS aplinkoje, kaip ir OVH Cloud virtualios mašinos.

Abiejų VPS pasiūlymų infrastruktūra ir techninės ypatybės yra vienodos. Klasikinis VPS skirtas paprastam naudojimui kaip atskiras serveris, kuriame yra galimybė diegti daug įvairių OS, su atskira paskyra ir paprastu mokėjimu. Labiau pažengę vartotojai renkasi sprendimą Public Cloud, leidžiantį sukurti kelių serverių infrastruktūrą ir plėsti ją horizontaliai, naudojant pasirinktus apmokėjimo planus (mokant pagal valandinius ar mėnesinius tarifus). Klientams taip pat suteikiama prieiga prie Openstack API sąsajos.

Jūs bet kuriuo metu galite padidinti savo serverio galingumą. Jūs taip pat galėsite šį atskirą VPS integruoti į savo Cloud projektą.

Ar įmanoma perkelti mano VPS iš vieno OVH duomenų centro į kitą (pvz., iš Prancūzijos duomenų centro į Lenkijos duomenų centrą)?

Šiuo metu tokios galimybės nesiūlome. VPS negalima nei migruoti, nei „nukopijuoti“ į kitą duomenų centrą. Jūs galite įsigyti naują VPS paslaugą naujame duomenų centre ir perkelti duomenis rankiniu būdu. Tačiau jūsų naujam VPS bus suteiktas naujas IP adresas.

OVH VPS parinktys

Papildoma saugykla: ar būtina rinktis aukštesnio lygio VPS modelį?

Ne, dabar jūs galite pridėti papildomą saugyklą. Sužinoti daugiau

Ar galima VPS serveriui priskirti papildomą IP adresą?

VPS Cloud yra ypač profesionali VM. Reikia unikalaus IP adreso vienai svetainei, reikia padidinti saugumą naudojant SSL sertifikatą ar patobulinti atsparumą gedimams?

Kiekvienam VPS galima priskirti iki 17 IP adresų.

Kaina:
2 /IP (2€ su PVM) tik atliekant diegimą.

Kaip veikia momentinio kopijavimo (Snapshot) parinktis?

Momentinės kopijos, kaip galima suprasti iš pavadinimo, yra duomenų, esančių jūsų serveryje kopijos atlikimo metu, nuotrauka.

Įsivaizduokime, kad į serverį norite įdiegti potencialiai sudėtingai konfigūruojamą programą.
Prieš pradėdami sukuriate momentinę kopiją: jei kas nors sutriks, momentinę kopiją galėsite naudoti kaip atkūrimo tašką ir greitai atkurti buvusią konfigūraciją.

Kaina:
2,99 /mėn. (3,62€ su PVM) VPS SSD
4,99 /mėn. (6,04€ su PVM) VPS Cloud

Kam skirtas Backup Storage (tik VPS Cloud)?

Su šia parinktimi OVH suteiks archyvavimo vietos parinktį, į kurią galėsite perkelti savo failus ir kitus duomenis, nustatymų bei konfigūracinių failų kopijas. Prisijungti galima naudojant įvairius protokolus: FTP, NFS ar CIFS.

Kaina:
4,99 /mėn. (6,04€ su PVM)

Kam skirtas žiniatinklio valdymo skydas (Plesk / Cpanel / Release 3 OVH)?

Plesk & CPanel tai yra serverio konfigūravimo įrankiai žiniatinklio naudojimui.

Šios aplikacijos apjungtos sąsajoje, kuri leidžia paprastai valdyti su serveriu susietas interneto svetaines ir kitas paslaugas, net ir neturint ypatingų techninių žinių. Techninius administravimo veiksmus valdo nematomos sąsajos dalys.

OVH rekomenduoja įsigyti šiems sprendimams būtinas licencijas ir nemokamai suteikia Odin Plesk licenciją 10 domenų VPS Cloud.

Kam skirtas automatinis Backup (tik VPS Cloud)?

Pagalvojus apie duomenų praradimą, ar neišpila šaltas prakaitas? OVH siūlo automatinį atsarginį kopijavimą, specialiai sukurtą atsarginių kopijų valdymui KVM | OpenStack, todėl galėsite savarankiškai valdyti automatinį duomenų saugojimą per 14 dienų laikotarpį.

Kaina:
7,99 /mėn. (9,67€ su PVM)