ovh-loves-openstack

OpenStack

OVH OpenStack viršūnių susitikime Berlyne

Technologijų vadovas Alainas Fiocco OpenStack viršūnių susitikime Berlyne pristatė OVH įdiegtą OpenStack infrastruktūrą ir papasakojo bendruomenei apie iššūkius, kuriuos kasdien patiria mūsų komandos, prižiūrėdamos pasaulinę didelio masto infrastruktūrą.

OVH ♥ OpenStack

#MesEsameOpenStack

#MesEsame didelio masto viešosios debesijos tiekėjai, naudojantys OpenStack

OpenStack naudojimo mastai nuolat plečiasi. Šiuo metu tai vienas svarbiausių atvirojo kodo projektų, tiek vertinant pagal prie jo prisidedančių žmonių skaičių, tiek pagal siekiamus tikslus: pasiūlyti įrankių, skirtų diegti ir naudoti debesijos infrastruktūrą, rinkinį. OVH pradėjo naudoti OpenStack 2012 m., praėjus dvejiems metams po technologijos atsiradimo. Būdami didžiausi prieglobos paslaugų teikėjai Europoje ir treti šių paslaugų teikėjai pasaulyje, šiandien OVH yra vieni didžiausių OpenStack operatorių tarp viešosios debesijos tiekėjų. OpenStack tokioms paslaugoms nėra naudojama itin dažnai, daugelis naudotojų OpenStack naudoja nuosavoje debesijoje.

#MesEsame OpenStack fondo nariai

2014 metais OVH tapo OpenStack fondo nare, siekdama dalintis savo patirtimi diegiant aukšto pasiekiamumo sprendimus, išteklių izoliavimą ir išplečiamumą. Šioms problemoms bendruomenė skiria daugiausiai dėmesio.

#MesEsame „infrastruktūros donorai“

2015 metų pabaigoje OVH pradėjo remti projektą debesijos ištekliais, kad paskatintų svarbiausio bendruomenės įrankio – nepertraukiamos integravimo sistemos – tobulinimą. Didelė dalis kiekvieną dieną šios sistemos atliekamų 30 000 pataisų kompiliavimo ir testavimo užduočių yra vykdomos OVH duomenų centruose... Naudojant OpenStack virtualias mašinas! Tai vadovėlinis OVH viešosios debesijos naudojimo pavyzdys – sprendimas, specialiai sukurtas taip, kad apdorotų didelį užklausų kiekį pagal pareikalavimą. Sužinoti daugiau

#MesEsame laimingi, galėdami pranešti

Swift saugykloje saugoma 150 petabaitų fizinių duomenų

2018 spalį užregistruota 260 000 veikiančių virtualių mašinų

Viešosios debesijos archyvas – pirmasis ilgalaikio saugojimo sprendimas, paremtas OpenStack

#MesEsame įsimylėję OpenStack jau nuo 2012 m.

2012 – Swift, OVH ieško išplečiamos saugyklos sprendimo

2011 metų pabaigoje OVH pristatė hubiC sprendimą, skirtą saugoti failus internete – jis patyrė žaibišką sėkmę. Per pirmus metus hubiC priviliojo 130 000 naudotojų, kurie kas savaitę įkeldavo daugiau nei 40 TB duomenų. Toks milžiniškas infrastruktūros krūvis parodė, kad panaudotam techniniam sprendimui trūko išplečiamumo galimybės. Būtent tada OVH komandos pirmą kartą susidomėjo OpenStack, o ypač saugykloms skirtu projektu – OpenStack Swift. HubiC šiuo metu naudoja būtent šią technologiją ir turi ne mažiau nei 800 000 naudotojų.

2014 – kompiuterija, didelio našumo virtualios mašinos pagal pareikalavimą

2013 m. OVH ir toliau domėjosi OpenStack projekto galimybėmis, ieškodami sprendimų savo pačių poreikiams, o vėliau – pirmojo viešosios debesijos sprendimo kūrimui. Nuo 2014 m. savo „Inovacijų laboratorijoje“, OVH ėmė siūlyti pirmąsias pagal pareikalavimą suderintas virtualias mašinas. Šios mašinos buvo itin našios, lengvai administruojamos – taip pat buvo galima pasirinkti, ar valdyti jas paprastoje kliento paskyroje, naudojant Horizon sąsają, ar per OVH ir OpenStack API.

 

2015 – Išplečiamumas, eksponentinis OpenStack infrastruktūros augimas

OVH viešosios debesijos paslauga, išsiskirianti no nosy neighbour (jokio triukšmingo kaimyno) garantija (dedikuoti ištekliai) bei paprastu ir skaidriu (jokių paslėptų mokesčių) atsiskaitymu, 2015 m. sulaukė didelės sėkmės, todėl mūsų komandos turėjo dirbti plėsdamos pagrindinę infrastruktūrą ir adaptuodamos kai kurias OpenStack funkcijas. Neutron tinklo srautas tarp kliento ir serverio, pavyzdžiui, buvo perkeltas į hipervizorius, o OVH inžinieriai dirbo tobulindami lygiagretų Nova planuoklių veikimą, kad suvaldytų didelį užklausų kiekį, kai vienu metu paleidžiamos keli šimtai virtualių mašinų.

 

2016 – Inovacijos, inovacijų link

OVH komandos susitelkė ties OpenStack paremtos viešosios debesijos sprendimo tobulinimu. Šis darbas įgavo tris pagrindines kryptis: integruoti OpenStack į OVH ekosistemą, pridėti naujų funkcijų, pvz., vRack technologija naudojama siekiant padėti Neutron plėsti privačius tinklus tarp kelių duomenų centrų skirtingose geografinėse zonose ir pridėti naujų programinės bei aparatinės įrangos komponentų, darant tiek infrastruktūrą, tiek naudotojų virtualias mašinas našesnius.

 

2017 – Atsinaujinimas, pasiūlos ir infrastruktūros atnaujinimas

OVH siūlomos viešosios debesijos infrastruktūros smarkiai plečiasi įvairiuose regionuose, atsižvelgiant į plėtrą ir naujų duomenų centrų atidarymą. Produktų katalogas taip pat reguliariai atnaujinamas, siūlomos virtualios mašinos su lokalia ir našiau veikiančia SSD diskų saugykla, kadangi debesijos idėjos naudotojams tampa vis priimtinesnės. Tuo pat metu tyrimų ir plėtros komandos peržiūri OpenStack infrastruktūrų atnaujinimo procesą, kad nenutoltų nuo šiuo metu bendruomenės naudojamos versijos ir kad galėtų pasiūlyti pataisų šios programinės įrangos kūrėjams.
Tuo pat metu OVH tęsia inovacijas ir siūlo ilgalaikio saugojimo sprendimą – viešosios debesijos archyvo paslaugą, paremtą Swift.

 

2018 – Intelektas, infrastruktūros ir darbo krūvio valdymas intelektu

Infrastruktūra kaip paslauga (IAAS) nėra sudaryta vien iš kompiuterinių išteklių ir saugyklos talpos, ją taip pat sudaro mechanizmai ir automatizacija. Tai – galimybė valdyti savo infrastruktūrą naudojantis išmaniaisiais įrankiais, pvz., derinimo paslaugas teikiančiu Heat ar darbo krūvio valdymo įrankiu Mistral.
Debesijoje taip pat atsiranda naujas intelekto tipas, paremtas GPU kompiuterinio duomenų apdorojimo galia. Dabar OVH siūlo naują produktų gamą, naudojančią NVIDIA® Tesla® V100 ir platformą NVIDIA® GPU Cloud, taip integruodami naujausias dirbtinio intelekto programavimo sistemas.

 

Mūsų vizija ir OpenStack integravimas

OVH demokratizuoja OpenStack naudojimą

Vartotojo patirtis (UX) yra vienas pagrindinių užduočių viešosios debesijos valdymo sąsajos plėtotojams. Jų tikslas yra palengvinti virtualių mašinų ir OpenStack saugyklų naudojimą su viešosios debesijos paslaugomis nesusipažinusiems naudotojams.

OpenStack paslaugos greitai bus integruotos į OVH vRack

Viena įdomiausių OVH siūlomų funkcijų yra privačių tinklų išplėtimas tarp OpenStack virtualių mašinų įvairiuose geografinėse zonose. Naudojant vRack, virtualios mašinos gali privačiai perduoti duomenis iš vieno Atlanto vandenyno kranto į kitą, su mažesne nei 80 ms delsa. vRack Taip pat leis susieti virtualias mašinas su kitomis OVH paslaugomis ir išplėsti jų naudojimą. Dažnai OVH viešoji debesija yra naudojama tada, kai dedikuoti serveriai ar nuosavos infrastruktūros yra apkrautos.

Ready to get started?

Create an account and launch your services in minutes

Get started