Perkeliami IP
IP adresas, kurį galima perkelti iš vieno serverio į kitą


IP perkėlimas

Jei turite OVH dedikuotą serverį, galite atlikti savo projektų, SSL sertifikatų ir pan. IP perkėlimus...
IP gali būti perkeltas iš vieno serverio į kitą per kelias sekundes. Jūsų svetainių talpinimas su IP perkėlimu funkcionuoja be pertrūkio ir leidžia išspręsti fizinių gedimų, perkrovos ir kitas infrastruktūros problemas.

Jeigu norite pasinaudoti visomis IP perkėlimo galimybėmis, jūsų abonementas turi būti grįstas perkeliamu IP, o ne fiksuotu IP.
Be to, kai perkelsite IP iš vieno serverio į kitą, išsaugosite konfigūraciją

Jūs privalote nukopijuoti visus duomenis ir konfigūracines bylas. IP perkėlimo konfigūraciniai failai liks nepakitę ir kitame serveryje visos paslaugos bus aktyvios. Jums nereikia vėl konfigūruoti visų savo projektų jiems priskiriant naująjį serverio fiksuotą IP.

Toliau pateikiami skirtingi atvejai:1) Serverio keitimas / atnaujinimas


Jūsų projektai talpinami serveryje A (fiksuotas A IP) ir konfigūruoti su IP perkėlimu į Z.


IP perkėlimas dedikuoto serverio keitimo atvejuJei jūsų A serverio galingumo nebepakanka projektams, galite užsisakyti naują serverį, šiame aprašyme vadinamu „B serveriu“ ir turinčiu fiksuotą IP adresą.


IP perkėlimas dedikuoto serverio keitimo atvejuJūs užtikrinate, kad jūsų A serverio projektai ir konfigūracijos failai būtų nukopijuoti į B serverį. Tada...

... jūs pakeičiate perkeliamo IP Z nukreipimą iš serverio A į serverį B. Jūsų projektų duomenys bei konfigūracijos failai, susieti su IP perkėlimu, toliau funkcionuos B serveryje. Tam nereikia keisti konfigūracijos (nei DNS, nei APACHE, nei SMTP, nei POP3, nei MySQL...).2) Pagrindinio serverio ir atsarginio serverio funkcionavimas


Jūs turite 2 serverius - A ir B. A serveris yra jūsų pagrindinis serveris, o B serveris yra jūsų atsarginė serverio kopija.
Jūsų projektai sukonfigūruoti su IP perkėlimu Z, kuris yra nukreipiamas į A serverį. Po to reguliariai kopijuojate projektus iš vieno serverio į kitą.


IP perkėlimas serverio keitimo metu


IP perkėlimas serverio keitimo metuJūsų A serveriui sugedus, jūs perkeliate IP nukreipimą Z iš A serverio į B serverį. Viskas pradės funkcionuoti B serveryje. Tuo tarpu jūs turėsite laiko pataisyti A serverį.

Kai serveris A pataisytas, jūs nukopijuojate B serverio duomenis į A serverį, paskui vėl pakeičiate IP nukreipimą Z iš B serverio į serverį A. Tuomet viskas iš naujo ima veikti A serveryje.


Tokia konfigūracija turi dvigubą naudą, nes:

  • jūs išsaugote A serveryje esančius duomenis
  • jei sugenda A serveris, toliau naudojatės B serveriu3) Įvairių projektų saugojimas


Jei turite daug interneto svetainių, jūs galite naudoti 2 IP perkėlimo adresus. Tuomet dalis svetainių bus talpinama su Y perkėlimo IP, o kita su Z perkėlimo IP.


IP perkėlimas, užsakius papildomą serverįJeigu jūsų A serveris nėra pakankamai galingas ir negali aptarnauti abiejų Y ir Z nukreipimų, galite užsakyti papildomą B serverį, paskui perkelti Z IP į B serverį. A serveris, kuriame yra tik IP Y perkėlimo svetainės, nebebus apkrautas ir veiks sklandžiai.


IP perkėlimas, užsakius papildomą serverį
Taip pat susipažinkite: IP blokai