IP adresas, kurį galima perkelti iš vieno serverio į kitą

Turėdami OVH serverį jūs galite užsakyti papildomus IP adresus savo projektams, SSL sertifikatams ir pan. Papildomas IP failover adresas gali būti perkeltas į kitą serverį per kelias sekundes. Jūsų paslauga šiame IP veiks be sutrikimo, tai suteikia galimybę išvengti neprieinamumo sutrikus jūsų infrastruktūros veikimui. Tam, kad galėtumėte naudotis šiais privalumais, jūsų paslaugos turi būti sukonfigūruotos naudoti ne pagrindinį paslaugos IP, bet papildomą IP adresą.
Taigi jeigu perjungiate IP failover į kitą serverį, jūs išsaugosite visą konfigūraciją, susijusią su šiuo IP. Jums reikia pasirūpinti failų ir konfigūracijos perkėlimu iš vieno serverio į kitą. Kadangi konfigūracijos bylos susietos su IP, o bylos nukopijuotos, tai jūsų svetainė ir toliau veiks perjungus IP nuo vieno serverio į kitą. Jums nereikės iš naujo konfigūruoti savo projektų IP.

Serverio keitimas / tobulinimas

Jūsų projektai talpinami serveryje A (fiksuotas A IP) ir konfigūruoti su IP perkėlimu į Z.


IP perkėlimas dedikuoto serverio keitimo atveju

Jei jūsų A serverio galingumo nebepakanka projektams, galite užsisakyti naują serverį, šiame aprašyme vadinamu „B serveriu“ ir turinčiu fiksuotą IP adresą.

IP perkėlimas dedikuoto serverio keitimo atveju

Jūs užtikrinate, kad jūsų A serverio projektai ir konfigūracijos failai būtų nukopijuoti į B serverį. Tada...

... jūs pakeičiate perkeliamo IP Z nukreipimą iš serverio A į serverį B. Jūsų projektų duomenys bei konfigūracijos failai, susieti su IP perkėlimu, toliau funkcionuos B serveryje. Tam nereikia keisti konfigūracijos (nei DNS, nei APACHE, nei SMTP, nei POP3, nei MySQL...).

Pagrindinio ir atsarginio serverio veikimas

Jūs turite 2 serverius - A ir B. A serveris yra jūsų pagrindinis serveris, o B serveris yra jūsų atsarginė serverio kopija.
Jūsų projektai sukonfigūruoti su IP perkėlimu Z, kuris yra nukreipiamas į A serverį. Po to reguliariai kopijuojate projektus iš vieno serverio į kitą.

IP perkėlimas serverio keitimo metu

IP perkėlimas serverio keitimo metu

Jūsų A serveriui sugedus, jūs perkeliate IP nukreipimą Z iš A serverio į B serverį. Viskas pradės funkcionuoti B serveryje. Tuo tarpu jūs turėsite laiko pataisyti A serverį.

Kai serveris A pataisytas, jūs nukopijuojate B serverio duomenis į A serverį, paskui vėl pakeičiate IP nukreipimą Z iš B serverio į serverį A. Tuomet viskas iš naujo ima veikti A serveryje.

Tokia konfigūracija turi dvigubą naudą, nes:

  • jūs išsaugote A serveryje esančius duomenis
  • jei sugenda A serveris, toliau naudojatės B serveriu

Kelių projektų talpinimas

Jei turite daug interneto svetainių, jūs galite naudoti 2 IP perkėlimo adresus. Tuomet dalis svetainių bus talpinama su Y perkėlimo IP, o kita su Z perkėlimo IP.

IP perkėlimas, užsakius papildomą serverį

Jeigu jūsų A serveris nėra pakankamai galingas ir negali aptarnauti abiejų Y ir Z nukreipimų, galite užsakyti papildomą B serverį, paskui perkelti Z IP į B serverį. A serveris, kuriame yra tik IP Y perkėlimo svetainės, nebebus apkrautas ir veiks sklandžiai.

IP perkėlimas, užsakius papildomą serverį

Domaine applicable au Fail-Over

Vous pouvez basculer des IP depuis un serveur vers un autre serveur dans un même datacenter. Le basculement d'IP entre des datacenters différents est permis si les datacenters sont situés dans le même pays.