Content Delivery Network (CDN)

OVH CDN naudojimasOVH CDN: Neišvengiamas papildas visoms jūsų interneto svetainėms


OVH CDN privalumai:


  • Daugiau saugumo, daugiau našumo, didesnis lankytojų pasitenkinimas;
  • Optimizuotas matomumas kiekvienoje šalyje;
  • Jūsų svetainės talpinimo sąnaudų mažinimas ir greita investicinė grąža.


Kas yra CDN?


CDN (Content Delivery Network) sudarytas iš daugybės lokalizacijų pasaulyje (19 OVH buvimo taškai), kurie automatiškai paskirsto serverių turinį, išsaugotą atmintinėje ir atitinkantį taisykles bei kurių nereikia dažnai atnaujinti.

Šis paprastas principas, paremtas OVH pažangiausiais sprendimais, infrastruktūromis beitinklu, jums leis patobulinti ir optimizuoti visas jūsų tarptautines svetaines kiekvienoje zonoje.

ovh cdn


turinio pristatymo tinklo nauda

CDN nauda


CDN yra nepakeičiamas, jeigu planuojate aptarnauti klientus visame pasaulyje, nesvarbu, ar tai būtų failų parsiuntimas, ar svetainių ir aplikacijų pateikimas.

Jeigu jūs ar jūsų klientai naudoja tarptautinį ryšį, CDN pagreitins puslapių įkrovimą, taip pat atsako laiką, pagerins naršymą, apsaugos duomenis, padidins surandamumą ir sumažins išlaidas srautui kiekvienoje šalyje.

Jūsų ROI (investicijų grąža) gali ženkliai padidėti, kadangi savo klientams tarptautiniu lygiu teiksite bet kokio turinio failus.
CDN veikimas keturiais etapais1. Lankytojai iš viso pasaulio kreipiasi į jūsų svetainę;


Pakinta DNS veikimas. Naudojant IPAnycast technologiją, OVH CDN nukreipia užklausą į arčiausiai lankytojo esantį OVH CDN PoP, todėl turinys persiunčiamas kaip įmanoma greičiau.

Įsivaizduokime, kad naudotojas, esantis JAV Fort Worth mieste, bus nukreiptas į buvimo tašką, esantį Dalase (už kelių kilometrų).

turinio pristatymo tinklo naudojimas

2. Failas persiunčiamas lankytojui ir tarp CDN bei jūsų serverių;


Vartotojui išsiuntus CDN užklausą, galimi trys atvejai:


  • 1. Užklausti failai dar nėra prieinami iš spartinančiosios atmintinės CDN buvimo taške, CDN juos įkelia iš jūsų serverio ir persiunčia lankytojui iš POP;
  • 2. Užklausti failai prieinami iš spartinančiosios atmintinės buvimo taške (pagal jūsų nustatytas taisykles) ir persiunčiami iš POP atmintinės nesikreipiant į jūsų serverius (taip sumažinama serverių apkrova);
  • 3. - Užklausti failai/puslapiai yra arba dinaminiai, arba nepatenka į spartinančiosios atmintinės taisykles. CDN nukreipia užklausą į jūsų serverį, kad reikiamas turinys iš jo būtų persiųstas naudotojui.

Kai baigiasi į atmintinę įkeltų failų saugojimo laikas (TTL), CDN išvalo atmintinę ir vėl įkelia failą, kai tik lankytojas kreipiasi į jį.

turinio pristatymo tinklo naudojimas turinio pristatymo tinklo naudojimas turinio pristatymo tinklo naudojimas

3. Lankytojas grįžta: svetainė veikia sparčiau!


Kai lankytojas dar kartą bando atversti tą patį puslapį, artimiausias CDN persiunčia statinį turinį iš savo atmintinės, nesikreipiant į serverį.

Jūs galite nustatyti savo failų galiojimo laiką. Ši informacija patikrinama CDN taške, prieš failų pristatymą. Jeigu galiojimo laikas pasibaigęs, siunčiama užklausa į jūsų prieglobą.

turinio pristatymo tinklo veikimas

4. O be CDN?


Nenaudojant CDN, lankytojo iš Fort Worth užklausos, atveriant kiekvieną puslapį, nukeliauja didelį atstumą, kuris skiria lankytoją nuo serverio.

Įsivaizduokite, kad jūsų svetainė yra Prancūzijoje ir įkrovimo laikas jūsų netenkina. Jau supratote, kad CDN sumažins atsako laiką ir priartins svetainę prie lankytojų bei sumažins duomenų srauto naudojimą.

content delivery network veikimas