Content Delivery Network (CDN)

Klausimai apie CDN
CDN: techniniai DUK ir parinktysBendri DUK:


Kodėl turėčiau naudoti OVH CDN savo interneto svetainėms?

Jūsų svetainės integravimas į CDN suteiks daugybę privalumų jūsų srautui ir pagerins konversijos lygį. Content Delivery Network leis paspartinti jūsų interneto svetainės įkėlimą ir priartins turinį prie jūsų lankytojų, nepriklausomai nuo jų buvimo vietos pasaulyje, replikuojant turinį daugybėje serverių.

Duomenys greičiau nukreipiami, ženkliai sumažinant vėlinimą (atsako laikas kartais užtrunka lankytojams kituose žemynuose). Tai tikras jūsų internetos svetainės konkurencinis pranašumas. CDN taip pat leis patobulinti jūsų svetainės našumą ir optimizuoti jos rezultatus paieškos sistemose.

Taip laimėsite pozicijas paieškos sistemose. Kita OVH CDN ypatybė ta, kad jis veikia kaip jūsų svetainės skydas, blokuojantis visas išorines grėsmes (crawl, DDOS atakas). Atraskite visus OVH CDN privalumus.

Kaip apsaugoti interneto svetaines nuo atakų?

Content Delivery Network (CDN) veiks kaip jūsų svetainės apsauga. CDN POP visuma leidžia absorbuoti atsisakymo aptarnauti ar kitas atakas, lėtinančias jūsų svetainės veikimą, apkraunančias serverį, sukeliančias ryšio praradimą ir t.t.

Jūsų svetainių priegloba ne priešakiniame serveryje, bet apsaugoma tinklu, mažinančiu jūsų kritinėms aplikacijoms keliamą riziką, todėl pagerinama paslaugos kokybė (QoS).

Kas gali naudoti CDN?

Ypač pritaikytas profesionalams, valdantiems tarptautines interneto svetaines ar pageidaujantiems plėtoti tarptautinę veiklą, išvengiant kompleksinių infrastruktūrų diegimo, nedidinant naudojimo apkrovų ir mažinant talpinimo sąnaudas.

CDN prisitaiko prie įvairių svetainių: el. komercijos, bendro turinio svetainių, naujienų portalų, blogų ir t.t.

Kokie yra OVH buvimo taškai pasaulyje?

OVH POP įdiegti Amerikoje, Azijoje ir Europoje. Buvimas visame pasaulyje leidžia optimizuoti ir sumažinti jūsų daugiakalbių svetainių įkėlimo laiką, geografiškai priartinant jūsų turinį prie lankytojų įvairiose šalyse.

Ar aš turėčiau keisti savo interneto svetainių kodą?

Paprastai nereikia nieko keisti kode, pakanka pakeisti domeno DNS IP adresą ir nukreipti domeno CNAME lauką į CDN IP, kurį gavote el. paštu.

Tačiau būtina įjungti http antraštės talpinimą į atmintinę (cache), kaip tai numatyta RFC normose. CDN laikysis ten nurodytų nuostatų, jeigu tai nesutaps su kliento paskyros konfigūracija.

Yra keturios specifinės talpinimo atmintinėje (cache) tasyklės:

  • Cache-Control
  • Expires
  • ETag
  • Last-Modified

Svarbiausia antraštėje yra Cache-Control, tai yra įvairios informacijos atmintinėje rinkinys.

Ar galiu pasirinkti interneto svetainės dalis, kurias norėčiau perkelti į CDN?

Žinoma, OVH kliento paskyros konfigūravimo skiltyje į CDN galite perkelti visą savo interneto svetainę, tam tikrus failus ar tik subdomeną.Techniniai DUK:


Kokio talpinimo/backend plano reikia interneto svetainėms, naudojančioms mano CDN?

Jūsų interneto svetainė gali būti talpinama bet kurioje talpinimo platformoje (bendroje priegloboje, dedikuotame serveryje, cloud ir t.t.), OVH ar kitur.

Jums tereikia nukreipti savo domeno CNAME į jūsų CDN IP, kuris bus suteiktas el. paštu patvirtinus užsakymą.

Kaip integruoti naują domeną į mano CDN?

Norėdami aktyvuoti CDN savo interneto svetainėje, jūs turėtumėte pakeisti savo DNS CNAME IP adresą į adresą, suteiktą jūsų užsakymo patvirtinimo pranešime.
Taigi įsitikinkite, kad turite įgaliojimus keisti savo DNS. Jūs galite nustatyti savo TTL, priverstinai išvalyti ar uždrausti spartinančiąją atmintinę, valdyti SSL sertifikatą ir t.t.

Kaip pakeisti DNS zoną?

Jeigu jūsų domeną valdo OVH, valdymo skyde atidarykite DNS valdymas > DNS zona, tada nukreipkite domeno CNAME lauką į Content Delivery Network IP, kurį rasite užsakymo įvykdymo laiške.

Jeigu jūsų domeną valdo ne OVH, prisijunkite prie paslaugų teikėjo valdymo skydo ir nukreipkite domeno CNAME lauką į Content Delivery Network IP, kurį rasite užsakymo įvykdymo laiške.

Kas atsitiks, jeigu aš viršysiu CDN nustatytus srauto apribojimus?

Jums viršijus leistinus srauto apribojimus, CDN bus automatiškai išjungtas, o jūsų pasirinktam klasikiniam talpinimo planui teks visa lankytojų apkrova.

Norėdami iš naujo aktyvinti OVH CDN, turite prisijungti prie kliento paskyros ir užsisakyti papildomų srauto kreditų (1 TB, 10 TB arba 100 TB).

Ar galiu naudoti savo SSL sertifikatą?

CDN jums suteikiamas su dedikuotu IP anycast. OVH kliento paskyroje galite su šiuo IP adresu susieti SSL sertifikatą. Atkreipkite dėmesį, kad CDN paslauga taip pat suderinama su daugybe SSL sertifikatų, jeigu užsisakote keletą dedikuoto CDN pasiūlymų.

(artimiausiu metu)

Ar mano CDN POP nustatytas atmintinės dydžio apribojimas?

Turinio pristatymo tinklas OVH leidžia įkelti į spartinančiąją atmintinę visus jūsų žiniatinklio aplikacijų statinius duomenis. Užtikrinamas atsakas į 99.95% naudojimo užklausų, išsaugant tinkamą paslaugos kokybės lygį. Šiuo metu taikomas aprobojimas (artimiausiu metu bus peržiūrėtas): 100 MB PoP Europoje ir 20 MB kitose šalyse.

Kokios kešavimo taisyklės nustatytos pagal nutylėjimą?

Spartinančioji atmintinė keičiasi priklausomai nuo naudojimos paslaugos. Jūs galite palyginti įvairias taisykles mūsų specialiajame puslapyje.

Kas yra IP anycast?

IP Anycast suteikia specialaus nukreipimo privalumus. Kitaip nei paprastas IP, nukreipiantis tik į unikalią prieblogą, IP Anycast suteikia prieigą prie daugybės įvairių taškų, skiriamų pagal duomenų mainų našumo lygį.

Tiksliau, naudotojas, norintis gauti prieigą prie CDN naudojančios svetainės, bus nukreiptas į artimiausią buvimo tašką (POP), todėl optimizuojamas atsako laikas.

Ar galėčiau pridėti naujų backend'ų?

Taip, bazinis CDN paketas suteiks galimybę paskelbti iki 10 backend'ų. Jeigu reikia daugiau, galite užsisakyti papildomų backend'ų savo kliento paskyroje.

Kaip užsakyti papildomo srauto mano CDN?

Kliento paskyroje galite užsisakyti 1 TB, 10 TB arba 100 TB, kuriuos galėsite nepertraukiamai naudoti, tačiau būtina užsisakyti mėnesinį abonementą.

Kaip valdyti GeoCache akceleratorių (suteikiamą su naujais interneto svetainių talpinimo planais)?

Prireikus jūs galite priverstinai išvalyti spartinančiąją atmintinę. Jūs taip pat galite ją išjungti ir vėl įjungti. Daugiau informacijos apie Geocache valdymą rasite mūsų gidą.