Content Delivery Network (CDN)

CDN leksika: apibrėžimai
CDN žodynasKo ieškote Ką tai reiškia
API "Application Programming Interface" - tai funkcijų rinkinys, skirtas naudoti su CDN. Naudojant API, žiniatinklio programos ir CDN gali sąveikauti paprastai ir standartizuotai. Susipažinkite su OVH API.
DDOS ataka "Distributed denial of service" (arba "paskirstyta atsisakymo aptarnauti ataka") - tai ataka, kuomet programa persotinama aptarnavimo užklausomis ir dėl to žiniatinklio paslauga tampa nepasiekiama. CDN POP tinklas absorbuoja tokias atakas ir sumažina jų keliamą pavojų.
Backend Backend - tai fizinis svetainės talpinimo serveris. Arba resursai, kurie naudojami perkėlimui į spartinančiąją POP atmintinę atlikti.
ByPass Kai CDN duomenų kvota išnaudota, įkėlimas į spartinančiąją atmintinę automatiškai išjungiamas. Paslaugos teikimas nenutraukiamas, tiesiog atkuriamas senas veikimo modelis.
CDN spartinančioji atmintinė Kiekvienas POP turi savo spartinančiąją atmintinę (cache). Šią turinio bazę naudoja visi svetainės lankytojai, jie nukreipiami automatiškai, atsižvelgiant į TTL. Taigi, turinys automatiškai atnaujinamas, kad klientams būtų pateikiami naujausi duomenys.
CDN "Content Delivery Network" - tai sistema, skirta žiniatinklio svetainių turinio statiniams duomenims kaupti POP tinkle.
Statinis turinys Statinis svetainės turinys yra visi komponentai, kurie nėra dinamiškai atnaujinami. Dažniausiai tai yra paveikslėliai, vaizdo įrašai, html, muzika...
Srauto kreditai Tvarkytuve pateikiami įrankiai, reikalingi backend naudojamam srautui stebėti. Šis srautas naudojamas siekiant kiekybiškai nustatyti DNS naudojimą. Srautas įgyjamas už iš anksto apmokamus kreditus.
Susietas domenas Domenas susiejamas su CDN, kai jo "A" laukas nukreiptas į IPanycast, suteiktą CDN užsakymo metu. Domeno lauko keitimas atliekamas registratoriaus valdymo skyde.
IPanycast Žiniatinklio programa, nukreipta į IPanycast, perduodama specifiniu būdu. Kai lankytojas bando atidaryti puslapį, užklausa automatiškai peradresuojama į artimiausią POP.
Dinaminis puslapis Dinaminis puslapis sugeneruojamas žiniatinklio programos (scenarijaus), kai gaunama tokia užklausa.
Statinis puslapis Statinis puslapis vienodas visiems lankytojams. Visi duomenys perduodami jų nekeičiant.
POP Les "Point Of Presence" représentent les caches locaux répartis en France et en Amérique du Nord. Chaque POP dispose de son propre cache afin de répondre aux besoins des utilisateurs à proximité.
Konfigūracijos taisyklės Konfigūracijos taisyklės leidžia valdyti turinio atnaujinimą ir svetainių TTL. Taisykles rasite valdymo skyde ar OVH API.
SEO "Search Engine Optimization" pagerina svetainių surandamumą. Paieškos varikliai, aptikę optimalų svetainės veikimą, priskiria gerą kategoriją, todėl svetainė geriau matoma paieškos rezultatuose.
SERP "Search Engine Results Page" - tai puslapis, kurį grąžina paieškos varikliai, įskaitant visus puslapius, kurie susiję su įvestu paieškos žodžiu.
Konvertavimo santykis Konvertavimo santykis - tai santykis tarp vizitų ir pirkimo kiekio svetainėje. Šį santykį galima pagerinti pakeičiant skirtingus parametrus, kurie pagerina naršymą (svetainės lankstumas, įkrovos greitis, pasiekiamumas).
Puslapio įkrovos laikas Laikas, kurio reikia, kad klientui būtų pateiktas visas puslapio turinys.
Uždelsimo laikas Laikas, per kurį talpinimo serveris apdoroja užklausą ir pradeda siųsti paprašytą turinį.
Puslapio atsako laikas Laikas nuo užklausos išsiuntimo iki puslapio krovimo pradžios.
TTL "Time To Live" yra parametras, nurodantis, kiek laiko POP atmintinėje saugoti informaciją.


Mūsų internetinė svetainė lietuvių kalba uždaroma 2021 m. Vasario 1 d., tačiau jį perima OVHcloud Europe!

Jau esate OVHcloud klientas? Priimkite mūsų naujas bendrąsias pardavimo sąlygas ir toliau galėsite mėgautis visais savo produktais
Naujas klientas? Siūlome peržiūrėti visas mūsų prekes ir užsisakyti jas tiesiogiai naujoje svetainėje!