OVH - ekologiškai atsakingas paslaugų teikėjas

Nuo 2003 metų OVH siekia sumažinti energijos naudojimą visuose duomenų centruose ir taip buvo sukurta aušinimo skysčiu bei oru sistema.
OVH, kaip talpinimo paslaugų teikėja, siekia surasti naujus būdus, kaip sumažinti duomenų centruose sunaudojamos elektros energijos kiekį. Dėl to serverių naudojimo išlaidos mažėja, tai tiesiogiai jaučia ir klientai.


Mūsų požiūris nuo 2003  • Vidinis išskirtinės aušinimo skysčiu sistemos kūrimas;
  • Visiškas kondicionierių panaikinimas;
  • Taupymas atsispindi serverių kainose.


Nuosavi duomenų centraiNuo 2010 metų, naujuose OVH duomenų centruose nenaudojami kondicionieriai.

Sprendimas "30% aušinimo oru + 70% skysčiu = 0% kondicionavimo" diegiamas visuose duomenų centruose Prancūzijoje ir Kanadoje.Oro srautų optimizavimasVietoje tradicinio "free-cooling", dažnai naudojamo kituose duomenų centruose, serveriai aušinami tiesiogiai, naudojant lauko orą.

Duomenų centrų architektūra yra esminis efektyvaus oro srovių valdymo faktorius. Bokšto forma leidžia šaltam orui greitai pasiekti serverius, šis srautas valdomas ventiliatoriais ir oro angomis.

  • Šaltas oras paduodamas į serverių priekį;
  • Nuo komponentų sušilęs oras išpučiamas per serverių galą;
  • Atskirtos karšto ir šalto oro srovės


Aušinimo skysčiu industrializavimasVienas iš pagrindinių efektyvaus energijos panaudojimo strategijos elementų yra industrinis aušinimo skysčiu sistemų diegimas.

Ši idėja gimė 2003 metais ir buvo prieštaraujanti to meto praktikai, kadangi procesorių aušinimas skysčiu buvo naudojamas tik pačiame serveryje. Skystis pernešdavo šilumą į radiatorius, esančius ant procesorių ar kitų komponentų ir taip išsklaidydavo didelę dalį šilumos.

70% serverio sukuriamos šilumos perima skystis, kadangi jo šilumos perdavimo koeficientas yra gerokai didesnis nei oro.PUE rekordasPUE (Power Usage Effectiveness) yra indeksas, žymintis energijos panaudojimo efektyvumą. Mažindama energijos sunaudojimą, ypač elektros, OVH pasiekė PUE tarp 1 ir 1,2.

Geresnis rezultatas nei įprastame duomenų centre.

Daugiau informacijos apie mūsų duomenų centrus:
OVH: Duomenų centrų konceptualizavimo ir statymo ekspertai


OVH "žaliųjų" paslaugų ir produktųDedicated Cloud

Virtualios Dedicated Cloud mašinos yra BHS duomenų centre. Jos maitinamos hidroelektrinės pagaminta energija iš netoliese esančios užtvankos.

Cloud pasiūlymai
Big Data

RBX4 yra pirmasis OVH duomenų centras be oro kondicionavimo, šiuo metu jame yra Big Data.

Big Data pasiūlymai
Dedikuoti serveriai

2004 metais OVH sukūrė naujovišką aušinimo skysčiu sistemą. Aušinimo skysčiu sistema, esanti spintoje, perima 70% šilumos, kurią išskiria serverių.

Dedikuotų serverių pasiūlymai